Brighton je přímořským letoviskem v jihovýchodní Anglii. Dnes jsou to největší a nejvýznamnější přímořské lázně v Anglii. Město má svůj půvab a naprosto jedinečnou atmosféru, kterou si vás získá. Svým návštěvníkům má Brighton skutečně co nabídnout a může být na sebe právem pyšné. Jsou zde krásná místa k procházkám, nádherné stavby, zajímavá muzea, i nabídka kaváren a restaurací je velmi bohatá, a ani večer se zde rozhodně nebudete nudit, neboť noční život si v ničem nezadá ani s Londýnem či Manchesterem.

Královský pavilon – krása jako z pohádek tisíce a jedné noci

Jako v jiném světě si budete připadat při návštěvě Královského pavilonu. Budete mít pocit, jako by jste se přenesli z Anglie do exotických končin někde v Indii. Snad nikdo by si tuto okázalou nádheru neměl nechat ujít. Každý z pokojů má jedinečnou výzdobu a je vidět, že zde se skutečně na ničem nešetřilo. Dnes patří Královský pavilon k nejlepším muzeím v Anglii.

 

Romantické procházky a zajímavá místa v Brightonu

Romantické duše, a nejen ony, si přijdou na své při procházkách městem a jeho okolím. Těšit se můžete na malebná zákoutí a křivolaké uličky bývalé rybářské čtvrti The Lanes nebo se můžete vydat na cliff walk, nádhernou procházku po útesech vysoko nad mořem.

Vedle Královského pavilonu je druhou nejznámější atrakcí v Brithonu Palace Pier. Je to přístavní molo z 19. století, kde najdete klasické pouťové atrakce, ale i kavárničky a butiky. Zavítat můžete i do největšího akvária v jižní Anglii, ve kterém se projdete po mořském dně a od života pod mořem vás bude dělit pouze skleněná stěna tunelu.

Brightonská muzea a galerie

Tak jako jiná významná města i Brighton se může pochlubit zajímavými muzei a galeriemi. Velkou pestrostí sbírek se vyznačuje Brightonské muzeum a galerie. Mimo jiné zde můžete spatřit i známé kanape ve tvaru rtů Mae Westové od Salvadora Dalího. Dále můžete navštívit Boothovo přírodopisné muzeum nebo Muzeum a galerii v Hove.

Brightonský festival

V měsíci květnu se zde koná třítýdenní Brightonský festival. Je to skutečně velká událost a zajímavá podívaná. Jde o po Edinburghu největší umělecký festival v celé Británii. Program festivalu je každý rok velice pestrý a zajímavý. Vystupují na něm umělci z celého světa a vy můžete navštívit nejrůznější divadelní představení, koncerty nebo taneční vystoupení.