Jak vzniknul první Disneyland v Kalifornii

Walt Disney v roce 1955 usoudil, že zábavní parky, které navštěvoval se svými dcerami jsou nezábavné a pokusil se tak jít vlastní cestou. Proto se rozhodl vytvořit nový styl zábavného "tématicky zaměřeného" parku kde se bude bavit celá rodina. A jak je patrno z existence různých Legolandů či Parků Asterix, tak jeho nápad v následujících letech využilo řada dalších lidí ze zábavního průmyslu.Díky své fantazii vytvořil ohromující park Disneyland v Kalifornii se spoustou atrakcí tématicky spjatých s tvorbou Disnyeho filmových studií. První Disneyland otevřel své brány v roce 1955 a brzy se stal jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Americe.

Disneyland Paříž - Eurodisneyland

Společnost Disney, kterou Walt Disney založil, upřela následně v 90. letech svůj pohled na Evropu a výsledkem bylo 12. dubna 1992 otevření evropského Disneylandu u Paříže, tzv. Eurodisneylandu.

Jak se do pařížského Disneylandu dostat

Z letiště Orly (kam léta SkyEurope), jede autobus přímo do Disneylandu. Zastávka je přímo u letiště a autobus nelze přehlédnout, neb je na něm jasně napsáno Disneyland a zastavuje ve stejnojmenné zastávce. Cena jízdenky 14 euro na osobu.

Z centra Paříže se do Disneylandu, který je zhruba 5 km za Paříž dostane k přímo k němu tamní nadzemkou (tzv. RER).Disneyland je obrovský park na více než 1 den

Pařížský Disneyland je skutečně obrovský park a za 1 den opravdu nelze zvládnout všechny atrakce. Při plánování, které atrakce navštívíte je dobré myslet i na fakt, že některé atrakce se vám po první jízdě/návštěvě zalíbí natolik, že je budete chtít zkusit opakovaně. Doporučuje se tedy zakoupit vstupenku do Disneylandu na alespoň 2 - 3 dny. Můžete využít ubytování v hotelech uvnitř parku, díky čemuž budete mít vstup po celou dobu zdarma.

Pokud navštívite Disneyland od pátku do neděle, budete platit dražší vstupné než při návštěvě ve zbytku týdne.

Po obvodu celého Disneylandu jezdí vláček. Pokud se jím svezete, velmi si tak zkrátíte cestu od jedné atrakce k druhé.

Fastpass - kouzlo na fronty k atrakcím v Disneylandu

Nejen v sezóně se stává, že fronty k jednotlivým atrakcím Disneylandu jsou až neúměrně dlouhé. Pokud se vám nebude chtít čekat, stačí využít tzv. fastpassu. O co jde?

Skoro u každé atrakce je schovaný automat (vzdálenost zhruba 50 metrů) do kterého vložíte kreditku, kterou dostanete při vstupu do Disneylandu. Získáte tak lístek v kolik se na danou atrakci máte dostavit - nejdéle do cca 40 minut. Takže tento čas můžete využít ke šmejdení po Disneylandu a následně se k vyhlídnuté atrakci za předem stanovený čas vrátit. S fastpassem pak následně můžete jít extravhodem, který je oddělen zvlášť od dlouhých front lidí, kteří neobjevili kouzlo fastpassu.

Teď už si stačí jen jednotlivé atrakce Disneylandu pořádně užít, od těch pro nejmenší až po atrakce plné posledních výstřelků nejmodernější techniky.