Dubrovník je krásné historické město s barokním centrem, úzkými romantickými uličkami lemovanými kavárnami a restauracemi, které vás přímo vybízejí k příjemné procházce spojené s posezením v některé z mnoha kaváren.Kolem celého města vedou středověké hradby, po kterých se můžete vydat na procházku a z výšky pozorovat každodenní život Dubrovníku a všechny hlavní památky. Pokud budete na hradbách při západu slunce, naskytne se vám nádherný výhled.

Hlavní ulice, která vede samotným středem města, se jmenuje Stradun. V její blízkosti se nacházejí všechny hlavní památky. Na západním konci Stradunu stojí velká Onofriova kašna, na východním konci leží náměstí Luža s několika historickými budovami. K vidění je zde palác Spoza z 16. století s krásným nádvořím, kde se během Dubrovnického festivalu konají nejrůznější představení. Dále si můžete na náměstí prohlédnout Orlandův sloup či kostel sv. Blažeje. Kousek od kostela je Palác rektorů z 15. století, který sloužil jako sídlo městských knížat. Dnes se v atriu konají koncerty a v prvním patře je menší muzeum dějin města.

Pokud zavítáte do Dubrovníku v srpnu, můžete navštívit některé z představení konané v rámci Dubrovnického festivalu. Je to ideální příležitost jak poznat folklór Chorvatska a příjemně se pobavit.

Pobyt v Dubrovníku si můžete zpestřit výletem na nedaleký ostrov Lokrom. Zde se můžete koupat a opalovat na pláži nebo se naopak před sluníčkem schovat při procházce lesem.Tipy pro milovníky dobrého jídla a pití v Dubrovníku

I milovníci dobrého jídla a pití si přijdou v Dubrovníku na své. Chorvatská kuchyně je vyhlášená a nabízí výborné speciality z plodů moře a pokrmy z masa a sladkovodních ryb. A čím jiným tato lahodná jídla zapít, než výborným místním vínem.

(A nezapomeňte na sladkou tečku. Tou nemůže být nic jiného, než věhlasná chorvatská zmrzlina.)