Diokleciánův palác - centrum Splitu

Jádro Splitu tvoří Diokleciánův palác, který zde na přelomu 3. a 4 století nechal vybudovat zakladatel Splitu římský císař Dioklecián. Dnes je tato památka zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a mezi jejími zdmi je toho skutečně mnoho zajímavého k vidění. Na místě Diokleciánova mauzolea byla ve 13. století postavena katedrála sv. Domnia, z jejíž románské zvonice je nádherný výhled na město a jeho okolí. Uvnitř hradeb paláce můžete posedět v kavárně, odpočinout si a vychutnat atmosféru tohoto místa.I mimo zdi paláce najdete zajímavé památky a místa. Jako například monumentální sochu biskupa Grgura z Ninu. A pokud máte nějaké tajné přání, nezapomeňte šáhnout biskupovi na palec. Traduje se, že když se dotknete jeho palce a budete si něco přát, vaše přání se splní. Ve Splitu najdete také krásné kostely, náměstí s paláci a muzea.Kouzelná příroda Splitu

Pokud si budete chtít užít přírody, pokochat se krásným výhledem, vypravte se na vyhlídkový vrch Marjan s krásným lesoparkem, kostelíky a starou lidovou čtvrtí.

Ti z vás, kteří Split navštíví v letních měsících se budou jistě chtít osvěžit a zaplavat v moři. Můžete využít šesti městských koupališť nebo se poohlédnout po nějakém hezkém místě ke koupání ve volné přírodě.

Noční život Splitu

Ve Splitu to večer žije, a tak nezůstávejte ve svém hotelovém pokoji a nechoďte spát, ale vydejte se na jižní nábřeží, kde to v místních kavárnách a barech tepe bujarým nočním životem.