Mnichov je hlavním městem Bavorska a třetím největším městem v Německu. Leží v podhůří Alp na řece Isar. Mnichov je město požitků, radosti ze života, bezstarostnosti, dobrého piva, výborného jídla, ale i město s bohatou kulturou a zajímavými památkami. Tedy ideální místo, kde strávit několik příjemných a zajímavých dní.

Mnichovská, nejen barokní, nádhera

V Mnichově najdete skutečné skvosty barokní architektury. Prohlédnout si můžete nádherný letní zámek Nymphenburg, který je zasazen do pěkného zámeckého parku. Další barokní památkou je kostel sv. Kajetána. Cílem vašeho výletu může být i kouzelný zámek Schließheim s rozlehlým parkem. Při prohlídce Mnichova, ale narazíte na mnoho jiných krásných barokních staveb.

 

I další vývoj byl pro Mnichov velmi příznivý. Působili zde výborní rokokoví stavitelé, a tak dnes můžete obdivovat nádheru jejich práce. V parku zámku Nymphenburg najdete rokokový zámeček Amelienburg, určitě nebudete litovat, pokud navštívíte bývalé sídlo bavorských panovníků – Rezidenci, kde v jednom z jeho křídel je Cuvilliésovo divadlo, známé svou krásnou a originální výzdobou interiéru. Ozdobou Mnichova jsou také dva jedinečné kostely – kostel sv. Jana Nepomuckého, známější jako Asamův kostel a kostel sv. Anny.

Mnichov – ráj milovníků piva a dobrého jídla

Jedním z nejpříjemnějších způsobů jak poznat Mnichov a jeho radost ze života, je zavítat do některé z mnoha pivních zahrádek, sednout si do stínu kaštanů, dát si nějaké to pivo a pozorovat dění okolo. Pivo a pivní zahrádky zkrátka k městu patří, stejně jako každoroční svátek zlatavého moku – Oktoberfest, na který se sjíždějí lidé z celého světa.

K požitkům, které Mnichov nabízí, patří i výborná bavorská kuchyně. Typickými pochoutkami jsou mnichovské bílé klobásy, preclíky, knedlíky a kyselé zelí. Mnichované milují italskou kuchyni, a dokonce se říká, že se člověk v Mnichově nají po italsku líp než ve většině italských měst.