Eurovíkend v Oslu - prodloužený víkend plný pohybu

Znáte snad jiné hlavní město Evropy, kde můžete lyžovat, jezdit na kajacích, podnikat výlety na okolní ostrovy nebo bruslit, a to v dosahu města? Oslo má cca 500 000 obyvatel, je sídlem vlády a Parlamentu, s Královským palácem situovaným na konci hlavní třídy Karl Johan, s tváří trošku neobvyklou pro evropské hlavní město.V centru Osla najdete radnici, národní divadlo, univerzitu a v zimě také umělé kluziště. Oslo samozřejmě jako většina evropských měst přetéká mnoha zajímavostmi jako jsou muzea, parky, městské části s krásnými budovami a mnoho obchodů, vše se nachází v těsné blízkosti, a proto se dá celé centrum projít bez problémů pěšky.

Oslo je domovem mnoha stovek běžeých tratí a osmi sjezdovek alpského lyžování. Legendární skokanský můstek Holmenkollen je dosažitelný trolejbusem z centra. Dobré sportovní zázemí bylo důvodem, proč se zde konaly zimní Olympijské hry v roce 1952.

Během návštěvy Osla musíte vyzkoušet samozřejmě i gurmánské speciality, např. v restauracích Bagatelle či Le Canard. Asi nepřekvapí, že dominují samozřejmě mořské plody a ryby.Navštivte Munchovo muzeum v Oslu

Oslo je vhodnou destinací pro milovníky umění, je bohatě dekorovano sochami, hlavně ve známém parku Vigeland s celkovým počtem cca 212 soch. Oslo navíc prezentuje i další mistrovská díla, například v Munchově muzeu (jistě znáte slavný obraz Výkřik), Národní galerii či v Národním muzeu. Zajímavé jsou také stále obydlené typické dřevěné domy ve staré části Gamlebyen či známá pevnost Akershus, která je velkým zástupcem architektury stejně jako známá ulice Karl Johan.