Florencie patří k nejkrásnějším městům Itálie (jméno Florencie znamená kvetoucí) s dochovaným historickým centrem a s mnoha renesančními památkami, i proto se Florencii říká Perla renesance. Díky tomuto bohatství asi nepřekvapí, že je Florencie aktuálně druhým nejnavštěvovanějším městem Itálie.

Florencie - mekka renesančních umělců

Ve vrcholném období renesance tvořilo ve Florencii řada umělců - Leonardo da Vinci, Michelangelo, Dante ... a tak není divu, že Florencie je plná děl, které po sobě tito význační umělci zanechali. Mezi hlavní florenské památky patří Piazza del Duomo, kam je vstup zdarma.

 

Tato stavba je pomníkem bohatství a moci městského státu Florencie v jeho největší slávě a proto se při 14 let travající stavbě na materiálech nešetřilo. Piazza del Duomo je pokryto nádhernými geometrickými obrazci poskládanými z barevných kousků mramoru. Architekt Brunelleschi použil při stavbě této katedrály novou metodu, která si užila další slávy při stavbě chrámů sv. Petra v Římě a sv. Pavla v Londýně.

Ponte Vecchio - nejstarší most Florencie

Při návštěvě Florencie si nenechte ujít most Ponte Vecchio, nejstarší a nejznámější most Florencie postavený roku 1345, na jehož třech obloucích můžete navštívit řadu zlatnických obchůdků. Hlavní atrakci tohoto mostu.

Galeria degli Uffizi - florenská galerie, kterou nelze nenavštívit.

Nedaleko mostu Ponte Vecchio se nachází Galeria degli Uffizi. Největší italská galerie, která obsahuje skutečně umělecké poklady a i díky tomu se řadí mezi nejzajímavější galerie světa. Návštěvníci Galeria degli Uffizi (původně byla budova postavena z peněz rodiny Medici jako budova administrativní, proto uffizia = úřad) mohou shlédnout minimálně řadu obrazů od slavného Michelangela.