Co v Neapoli navštívit?

Zajímavých, významných památek a míst je v Neapoli skutečně velké množství. A proto berte následující výčet jen jako skromnou inspiraci toho co všechno je v Neapoli možné vidět a navštívit. Prohlédnout si můžete hned několik hradů a pevností, kterými je Neapol proslulá: například Castel dell´Ovo, Castel Nuovo nebo pevnost Castel Sant´Elmo, která leží vysoko nad městem na vršku Volmero. Z tohoto místa se vám naskytne nádherný výhled na město a záliv. K Neapoli neodmyslitelně patří kostely, a jak by také ne, vždyť je to město s největším počtem sakrálních staveb na světě. K těm nejvýznamnějším patří kostel a klášter Santa Chiara, kostel San Lorenzo Maggiora a Neapolský dóm, oficiálně katedrála San Gennaro.Velkým neapolským lákadlem pro milovníky výtvarného umění a nejen pro ně je Museo a Parco di Campodimonte. Původně lovecký zámeček z 18. století ukrývá ve své obrazové galerii díla takových velkých italských umělců, jako Tiziana, Rafaela, Michelangela, Botticelliho a Giovanniho Belliniho.

Mnoho pokladů za svými zdmi ukrývá Museo Archeologico Nazionale (Národní archeologické muzeum), které se řadí k nejvýznamnějším v Evropě. Dalším „nej“ Neapole je nejstarší akvárium Evropy L´Acquario. Nesmíme také opomenout Teatro di San Carlo (Divadlo svatého Karla). Je to nejstarší nepřetržitě fungující operní dům v Evropě a návštěvu jeho přestavení si nenechte ujít, bude to jistě nezapomenutelný zážitek i pro ty z vás, kteří nejste milovníky opery.Pompeje a Herculaneum – sopečné památky Neapole

V okolí Neapole je několik míst, která můžete navštívit, ale k těm nejznámějším bezesporu patří Pompeje a Herculaneum. Dvě města, která byla roku 79 n. l. zavalena erupcí sopky Vesuv, a tak si i dnes můžeme udělat představu o tehdejším způsobu života.

Neapolské speciality pro vaše žaludky

Neapol a jeho okolí je rodištěm pizzy, zmrzliny a hlavním městem těstovin. Celosvětově proslavená italská kuchyně je ve skutečnosti kuchyně neapolská. Velkou pýchou Neapole je vynikající pizza pečená v cihlové peci při vysoké teplotě. A co může být příjemnější, než zakončit den v Neapoli vynikající večeří. Co si z místní vynikající kuchyně vyberete, je jen na vás.

Jak se dopravovat po Neapoli

Pro poznání Neapole a vychutnání zdejší osobité atmosféry jsou nejlepší pěší procházky. Jinak pro přepravu městem můžete využít autobusy, metro, tramvaje, lanovky a taxíky. Auta se doporučují používat pouze při cestách mimo město, i když i mimo město vás pohodlně přepraví vlaky a autobusy. Ve městě je jízda autem dosti obtížná a zaparkovat se snad ani nedá.