Stockholm - město kontrastů

Stockholm je nejen město postavené na ostrovech, ale také město plné protikladů - voda a ostrovy, historie a inovace, malé město a velká metropole, krátké zimní dny a dlouhé bílé letní noci.Stockholm lze projít i pouhým krokem

Díky velikosti Stockholmu můžete všechno poznat v relativně krátkém čase. Vydejte se o 750 let zpět a nasajte středověkou atmosféru Starého města (Gamla Stan) Stockholmu.

Stockholm má zajímavou historii, ale také drží krok s módou a technickými novinkami. Stockholm je jednou třetinou vodou, druhou třetinou zeleným pásem a třetí třetinou městem. Světově první Národní městský park na ostrově Djurgarden je v pěším dosahu od pulzujícího centra a oblíbeným místem domácích i zahraničních turistů pro relaxaci ve stínu stromů.

Stockholmské souostroví můžete pohodlně objevit s lodním pasem Batluffarkort, cena se pohybuje od 300 SEK (cca 900 Kč) / 5 dní a využití záleží pouze na vás. Pas je platný na 5 dní a lze jej využívat libovolně na všechny lodě firmy Waxholm.Stockholm jsou i muzea a výstavy

Stockholm je domovem asi 100 muzeí, od Národního muzea až po menší a samozřejmě se i zde, jako v každé evropské metropoli, konají každý týden různé výstavy, premiéry a jiná kulturní představení, které vás mohou uspokojit.

Noční život & nákupy ve Stockholmu

Zábavu a noční život najdete ve Stockholmu v Skalochvälkommenu, s mnoha kluby, bary, venkovními kavárnami a zábavou až do rána.

Milovníci nákupů najdou ty nejlepší obchody tažené od Hötorgetu až na Gamla Stan přes Drottninggatan.