Eurovíkend - slovo ze slovníků mladých

Pokud je Vám kolem 20 let a zeptáte se svých rodičů, zda by s Vámi nejeli (či nezaplatili) nějaký pěkný eurovíkend ve Stockholmu či do podobné evropské metropole, asi by na Vás jen zírali, co že to po nich vlastně chcete.

Z toho plyne závěr, že eurovíkend je velmi mladý terminus technicus z oblasti cestovního ruchu, jehož přesný význam znají především mladí lidé a stal se již nedílnou součástí jejich slovníku. U starší generace byste jistě měli mnohem více štěstí, kdybyste se ptali na prodloužený víkend nebo poznávací zájezd po evropských památkách.

Délka eurovíkendu? 1 až 4 dny

Poznávací zájezdy a prodloužený víkend ze slovníků starších generací mají své logické opodstatnění. Zatímco u slova eurovíkendy by si nejeden mohl říci, že jde o zájezd trvající maximálně dva dny, není to pravda a mnohem blíže pravdě je prodloužený víkend. Za eurovíkendy lze označit v podstatě jakékoliv zájezdy v délce od 1 do 4 dnů do některého z evropských měst.

Eurovíkendy nejsou pouze zájezdy s cestovní kanceláří

Pod eurovíkendem si řada lidí představí především produkt cestovních kanceláří. V drtivé většině případů tomu skutečně tak je, ale v posledních letech se mezi lidmi rozmáhají i tzv. individuální eurovíkendy. Kdy se zkrátka nespolehnete na to, co vám nabídne cestovní kancelář, ale vše si zařídíte dle své chuti od dopravy ( letenky, autobusová doprava, vlak) přes ubytování (hostely, hotely apod.) až po program, co vlastně chcete během svého individuálního eurovíkendu vidět.

K individuálním prodlouženým víkendům v Evropě je samozřejmě třeba o něco více času, který strávíte prohlížením internetových nabídek a zařizováním celé cesty. Na oplátku si užijete eurovíkend dle svého gusta a ušetříte i nějakou korunu, kterou zaplatíte právě cestovní kanceláři za to, že vše zařídí za Vás. Každý člověk je jedinečný a tak každému vyhovuje něco jiného.

Jak se nespálit při výběru eurovíkendu

Základem je zjistit, co jsem si v rámci eurovíkendu vlastně vše zaplatil a co ne!

Pokud si zvolíte eurovíkend s cestovní kanceláří, určitě je základním pravidlem jak se nespálit, stejně jako skoro u každého nákupu, prověřit, co je obsaženo v zaplacené ceně.

Velmi často se totiž může stát, že součástí zaplacené ceny prodlouženého víkendu nejsou letištní a palivové poplatky. Cestovní pojištění povětšinou v ceně zájezdu je zahrnuto, případně lze dokoupit cestovní pojištění s větší šíří pohrom, které vás případně mohou na cestách potkat. Za těch pár korun tato investice jistě stojí.