O Legolandu Německo

Kdo by neznal malé plastové kostičky z Dánska, které lze díky důmyslnému mechanismu zámků skládat pevně na sebe a vytvářet z nich domečky, hrady nebo třeba policejní stanici. LEGO je jednou z nejpopulárnějších hraček 20. století, která si našla oblibu u dětí po celém světě.

LEGO je dokonce tak populární, že po celém světě začaly vznikat zábavní parky právě na motivy těchto plastových kostiček. Legolandy jsou v Dánsku, na Floridě, v Malajsii, v Kalifornii a ten nám Čechům nejbližší leží poblíž německého města Günzburg na půli cesty mezi Mnichovem a Stuttgartem.

Legoland v Německu byl otevřen v roce 2002, rozléhá se na ploše 107 hektarů a je považován za jednu z nejoblíbenějších turistických atrakcí v celém Bavorsku.Atrakce v Legolandu Německo

Legoland Deutschland je rodinný park, a tak si na své přijdou malí caparti, i odrostlejší děti. Počet atrakcí v Legolandu atakuje devadesátku, a to včetně stánku Schnitzel Depo s řízky a obchůdku LEGO Fabrik, kde se za kostičky platí podle hmotnosti.

Nejlepší atrakce v Legolandu Německo

Hned u vchodu do parku je kromě několika obchůdků a restaurací atrakce Letiště určená malým dětem, která tak trochu připomíná labutě známé z našich poutí. Hned přes uličku pak je Přístav, kde si můžete vypůjčit malou legoloďku a obeplout si malý kanál.

Aby malí piškoti nezáviděli třeba svým starším sourozencům, připravili i pro ně tvůrci v Legolandu Německo i několik horských drah a vláčků. Royal Just symbolizuje středověkou bitvu, kdy se vaše ratolest usadí na velkého plastového koníka a projede jednoduchou dráhu. O něco delší je dráha Dragon Hunt s důlními vozíčky, do kterých se můžete usadit spolu s vaším dítětem.

Nejmenší děti si mohou na kánoích sjet i řeku, kterou hlídá obrovský dinosaurus z LEGA, zabojovat si v obří vodní bitvě nebo absolvovat projížďku v safari a sledovat třeba stádo žiraf. Jak jinak, než z LEGA.

Atrakce pro rodinu - nejen modely měst

Atrakce pro celou rodinu spočívají především v modelech různých měst a turistických atraktivit postavených z LEGA. Obdivovat tak můžete Benátky, Berlín, přístav v Hamburku, letiště v Mnichově, Amsterdam, Allianz Arénu nebo známý bavorský zámek Neuschwanstein. Vše je samozřejmě postaveno z malých barevných kostiček.

Rodinné atrakce ale samozřejmě nejsou jen o koukání. Rodinku můžete vytáhnout až na vrchol 50 metrové vyhlídkové věže, ze které je nádherný výhled na celý zábavní park. Projet napříč celým parkem se můžete i ve vláčku LEGO Express nebo omrknout testovací centrum LEGA, kde se připravují a testují modely pro další roky.

Tou hlavní atrakcí, kterou si nesmíte nechat ujít, však je LEGO Factory. Dozvíte se zde každý detail o průběhu výroby každé jednotlivé kostičky LEGA.

V Legolandu Německo je samozřejmě i spousta atrakcí pro starší děti zhruba od 7 let. V dětské autoškole se vaše ratolesti ve věku od 7 do 13 let mohou povozit v malých autíčkách z LEGA a budou-li šikovné, získají vlastní řidičský průkaz. Divokou řeku v obří loďce pak můžete sjet v atrakci zvané Jungle X-pedition.

Horské dráhy v Legolandu Německo

Vyzkoušet můžete i několik horských drah. Fire Dragon vás zavede do dávného středověku, Pedal-A-Car nabídne zajímavý výhled nad okolí a Project X – LEGO Test Track je horská dráha s výškou až 18 metrů.

Hromadu atrakcí doplňují i obchůdky s legem a všemi možnými i nemožnými suvenýry. Ani o hlad se v Legolandu Deutschland obávat nemusíte. V 17 různých stáncích si můžete dát řízek, zmrzlinu, pizzu, vafle, těstoviny, kávu nebo třeba bagetu.

Turistické informace

Legoland Deutschland leží v městě Günzburg, zhruba napůl cesty mezi Stuttgartem a Mnichovem. Do libovolné internetové mapy si stačí zadat tuto cílovou destinaci:

  • Wilhelm-Maybach-strasse, 89312 Günzburg, Bayern, Deutschland

Z Prahy je to do Legolandu 470 km, s kratší přestávkou se to dá zvládnout zhruba za 5 hodin. Stačí jet směrem na Plzeň, Rozvadov, Norimberk, Schnelldorf, Giengen an der Brenz a Günzburg.

Do Mnichova se můžete dopravit i se žlutými autobusy společnosti Student Agency. Z Mnichova pak stačí využít vlaky, vystupujte ve stanici Günzburg.

Ceny vstupného v Legolandu Německo

Vstupenky do Legolandu Deutschland si můžete koupit hned několika způsoby a v několika variantách. Doporučujeme kupovat vstupenky online přes internet. Nejen, že ušetříte 10 % z ceny celodenní a permanentní vstupenky, ale zároveň se vyhnete dlouhým frontám. Některé vstupenky navíc již zahrnují poplatek za parkovné.

Celodenní vstupenku pro dospělého (od 12 let výše) pořídíte za 38 euro, případě nákupu přes internet za ni dáte 34,20 euro. Stejná vstupenka pro dítě od 3 do 11 let včetně stojí 34 euro v případě nákupu u pokladny a 30,20 eur na internetu. Ještě menší děti mají vstup do parku zdarma. Tyto vstupenky nezahrnují parkovné.

V prodeji je i několik typů vstupenek pro rodiny, ve všech případech není zahrnuto parkovné:

  • Celodenní vstupné pro 4 osoby stojí 128 eur při nákupu na místě, resp. 109 eur při nákupu online.
  • Celodenní vstupné pro 5 osob stojí 147 eur při nákupu u pokladny a 132 eur při nákupu přes internet.
  • Celodenní vstupné pro 4 osoby spolu s poukazem na jídlo pro všechny stojí 178 eur na místě a 159 euro online.
  • To samé vstupné pro 5 osob vás vyjde na 210 eur na místě a na 195 euro online.

Pokud se vám Legoland Deutschland mimořádně zalíbí, můžete si zakoupit i celosezónní permanentku. V případě nákupu na pokladně Legolandu vyjde jednu osobu na 59 euro, při nákupu přes internet na 53,10 euro.

Cenově zvýhodněná je i permanentka Merlin, se kterou můžete zdarma po celý rok navštěvovat i některé další zábavní parky nejen v Německu, ale třeba i v Dánsku. Na pokladně pořídíte Merlina za 75 euro, v případě nákupu přes internet jen za 67,50 euro.

Využít můžete i speciální akci 4 za cenu 3, kdy pořídíte permanentní vstupenku pro 4 osoby jen za 189 euro. Objednat si ji můžete pouze na internetu.

Za pozornost stojí i akce, kdy má dítě vstup do parku zdarma – stačí, když bude v den návštěvy slavit své třetí až jedenácté narozeniny.

Parkování u zábavního parku Legoland Deutschland vás vyjde na 5 eur, k dispozici je přes 4 000 parkovacích míst. Držitelé sezónní permanentky parkují zdarma.

Užitečné tipy

V informačním centru, které se nachází hned za vstupem do parku, si doporučujeme vyzvednout informační brožurku s mapou parku. Doopravdy užitečná věc!

Do Legolandu Deutschland se můžete vydat i na několik dní, přímo naproti parku leží kemp s toaletami, sprchami a kuchyňkami. Tříčlenná rodina zaplatí za přenocování 126 euro, čtyřčlenná rodina 160 euro. Každou další noc v kempu pořídíte již od 24 euro. Dobou zprávou je fakt, že v ceně je již zahrnuto dvoudenní vstupné do parku!

Jedete-li do Legolandu s karavanem, můžete je zaparkovat na stejném místě, kde jsou na tuto možnost velmi dobře připraveni.

Pokud nesnášíte čekání a jste ochotni si připlatit za kratší čekání, kupte si Express Pass. Díky němu strávíte ve frontách podstatně kratší dobu a můžete si déle užívat. Koupit si ho můžete až na místě, vždy jen na ten který den. Více informací včetně aktuální ceny se dozvíte přímo v Legolandu.

Cestujete-li se svým psem, do parku ho brát nesmíte. Jedinou výjimku tvoří asistenční psi. Všechny ostatní musíte nechat buď doma, nebo je v závislosti na aktuální obsazenosti můžete nechat v místním útulku. Ten je v provozu 30 minut před otevřením, resp. uzavřením parku a za každého uloženého psa dáte 3 eura.

Legoland je perfektně připraven i pro hendikepované návštěvníky. Vhodnost atrakcí konzultujte vždy před usednutím do atrakce s její obsluhou. Pro některé hendikepované návštěvníky parku je k dispozici i sleva 4 eura z normální ceny vstupenky.Otevírací doba

Pro rok 2012 se brány Legolandu Německo otevírají již v sobotu 24. března a dokořán zůstanou až do neděle 4. listopadu.

Otevřeno je každý všední i víkendový den, s výjimkou období od 23. dubna do 25. dubna, 17. září až 19. září a 24. září až 26. září. V tyto dny zůstává zábavní park Legoland uzavřen.

Provoz Legolandu Německo začíná po celý rok vždy v 10:00, zavírá se v závislosti na ročním období v čase od 18:00 do 22:00. Kalendář s otvírací dobou Legolandu Deutschland najdete na oficiálních stránkách. Mějte na paměti rovněž fakt, že všechny atrakce kromě Minilandu se uzavírají hodinu před zavírací hodinou celého parku.