Sladký život na Azurovém pobřeží

Za svou hlavní atrakci a charakteristický znak, za Promenade des Angleis, vděčí Nice Angličanům, na jejichž popud a za jejichž peníze byla promenáda v roce 1821 vystavěna. Od těch dob se promenáda proměnila v rušný bulvár, ale i tak si zachovala něco z kouzla velkého světa dávných dob. Je místem příjemných procházek ve stínu palem, odpočinku a nebo odtud můžete pozorovat pláž a dění okolo vás.Na Promenade des Angleis se nachází i několik pamětihodností. Symbolem luxusu a nesmírného bohatství je hotel Négresco z roku 1913, kde se ubytovávali císaři, králové prezidenti, filmové hvězdy a multimilionáři. Dalším zajímavým místem přímo na promenádě je palác Masséna s parkem, který dnes slouží jako muzeum.Nice – Staré město

Nádhernou částí Nice je i její Staré město s úzkými uličkami a náměstími. Tepnou Nice je Cours Saleya, kde na vás dýchne neopakovatelná atmosféra místa. Nachází se zde známé tržiště s květinami a zeleninou, ale i mnoho kaváren a restaurací, jejichž stolky zvou k posezení a odpočinku. K nejzajímavějším stavbám ve městě patří ruská pravoslavná katedrála, kterou nechal pro ruské návštěvníky Nice vystavět car Mikuláš II.

Nice a Azurové pobřeží – inspirace velkých malířů

Město Nice a jeho okolí přitahovalo umělce svým jedinečným světlem. Na Riviéře nedaleko Nice, se usadil a pracoval i Pablo Picasso. Část obrazů, které vznikly v tomto kraji, si můžete prohlédnout v Picassově muzeu v Antibes, které se nachází asi 20 kilometrů od Nice. Dalším velkým malířem, kterému učarovalo zdejší světlo byl impresionista Auguste Renoire. I jeho díla si můžete prohlédnout. A to buď v jeho ateliéru, vzdáleném asi 10 kilometrů od Nice nebo v Musée des Beaux-Arts v Nice, kde jsou vystavena i díla Picassova a Rodinova. Dalším velikým malířem Nice je Henri Matisse. Část jeho díla je vystavena v Musée Matisse. Na Azurovém pobřeží žil a pracoval i Marc Chagall a i jeho díla si můžete prohlédnout v Chaganově muzeu.

Milovníci moderního umění by měli zavítat do Musée d´Art Moderne et d´Art Contemporain (Muzeum moderního a současného umění) na Promenade des Arts.

Nice a okolí

Pokud budete mít možnost, určitě využijte šance a udělejte si výlet do okolí. V blízkosti Nice se nacházejí další zajímavá města, například Cannes, Monte Carlo, St. Tropez , ale i další ne tak známá, přesto ale pěkná městečka Riviéry. Samotným zážitkem je již cesta autem po pobřeží.

Nice je rájem pro gurmány

Nejslavnější zdejší specialitou je salade niçoise, ale zdejší kuchyně je mnohem bohatší. Například socca jsou teplé lívance s rajčaty nebo sardelemi. Pokud byste rádi ochutnali něco luxusnějšího, lze doporučit dary moře nebo lahodné jehněčí. Jedinečnost pokrmům dodává i provensálské koření a nejjemnější olivový olej. Zbývá jen popřát - Bouón apetit!