Kodaň je plná pikantní přichuti a života, pulzující metropole a historická oáza. Kodaň, dánská metropole, má díky bohaté historii plné historických budov, starobylých uliček, muzei, galerií, mnoho způsobů jak uspokojit a okouzlit všechny chutě svých návštěvníků.

Kodaň - moderní město se spoustou atrakcí

Kodaň však není žijící muzeum, jak by se snad z předchozího odstavce mohlo zdát, Kodaň je zářivým moderním městem, jehož fascinující minulost je v souladu s nejnovějšími trendy v architektuře, designu a módě.

 

Kodaň má atrakce a zajímavosti opravdu pro všechny návštěvníky. Vybrali jsme proto pro vás jen ty dle nás nejdůležitější, které prostě při návštěvě Kodaně musíte vidět.

Kodaň lze velmi dobře poznat díky turistické kartě Copenhagen Card, která zahrnuje vstupné do 60 muzeí, zdarma dopravu vlaky, autobusy a metrem, slevy v mnoha atrakcích a půjčovnách aut, průvodce Kodaní a mnoho dalšího. Karta je platná min. 24 hod a stoji 29 EUR.

Zajímavosti Kodaně, které si určitě nenechte ujít

Socha Malé mořské víly - nejfotogrovanější dámy světa, Královský palác Amalienborg - zimní rezidence královského páru, Národní galerie - evropské a dánské malby od 15. století, Kronborg - jeden z nejzajímavějších hradu serveru, známý díky Shakespearovu Hamletovi, zábavní park Tivoli se svými okouzlujícími zahradami přímo v srdci Kodaně, Národní muzeum, světově nejdelší nákupní ulice Stroget, jedinečná evropská architektura věže Round Tower, muzeum Vikingských lodí a další a další zajímavosti.

Kodaň si určitě zaslouží vaši pozornost, při cestovatelském bloumání Evropou.