Göteborg je druhé největší švédské město, v jehož centru leží park Lieseberg, největší zábavní park Skandinávie, s mnoha atrakcemi a zahradami. Göteborg je další evropská metropole velmi spjatou s přírodou, tak je ve Skandinávii skoro zvykem.

Universum - vědecké centrum se vším jen v Göteborgu

Nedaleko tohoto göteborského parku je Universum, švédské národní vědecké centrum se vším, počínaje žraloky a deštnými pralesy až po technicky vzrušující experimenty. S tímto centrem sousedí Muzeum světové architektury.

 

V Göteborgu se stále něco děje

Göteborg je jedním z vedoucích měst severní Evropy, metropolí kde se neustále koná nějaká akce minimálně švédského významu. Jednou z nejvýznamnějších akci je Göteborgskalaset, největší švédský festival, který se koná každý srpen. Během Göteborgskalasetu se koná mnoho hudebních představení různých žánrů, dětské párty a co je pro zahraničnho turistu důležité, všechna tato zábava je zcela zdarma.

Skandinávie i Göteborg, to je především příroda

V Göteborgu lze také nalézt velký přírodní park Slottsskogen, perfektní pro pořádání pikniků a rekreace. Přímo naproti tomuto parku se nachází Botanická zahrada, jedna z nejlepších v severní Evropě, tj. Skandinávii.

Obchody a zábava v Göteborgu - centrum Haga

Samozřejmě při návštěvě Göteborgu nesmíte zapomenout navštívit centrum Haga s mnoha obchody a zábavou. A pokud by vás už nebavilo se procházet městem, můžete jednoduše naskočit do některé z tramvají či lodi a objevit tak město, souostroví i oceán. Výlety lodí od pevnosti Elfsborg a přírodní rezervace Vinga jsou velmi populární.