Malaga je přístavní město v Andalusii na jihu Španělska. Toto druhé největší město španělského jihu leží na pobřeží Středozemního moře na Costa del Sol a je obklopeno horami, které jej chrání, a tak je zde 300 dní v roce slunečných. Léto tu bývá skutečně horké, ale naštěstí jsou zde krásné pláže s průzračně modrým mořem. Malaga je pravé město španělského jihu s temperamentními lidmi, býčí arénou, lahodným vínem, mořem a křivolakými uličkami, ve kterých najdete příjemné kavárničky a restaurace. Nesmíme také zapomenout, že je Malaga rodištěm jednoho z největších a nejslavnějších malířů, Pabla Picassa, a tak zde můžete navštívit jeho rodný dům a Picassovo muzeum.

Maurské pevnosti v Malaze

Nad městem se tyčí dvě mohutné maurské pevnosti, Alcazaba a Gibralfaro. Určitě stojí za prohlédnutí, a navíc je z hradu Gibralfaro krásný výhled na město. V pevnosti Alcazaba je k vidění zrestaurovaný římský amfiteátr, kde se dnes konají představení. Nad pevností Alcazabou je hrad Gibralfaro, který je nově zrestaurovaný a svým návštěvníkům nabízí zajímavé muzeum a již zmíněnou krásnou vyhlídku na Malagu.

 

Zajímavé malažské stavby a jedinečná muzea

Zajímavých historických i moderních památek je v Malaze velké množství. Nápadnou budovou, velkých rozměrů je nedokončená malažská katedrála, které dodnes chybí věž na západní straně.

Skutečnou chloubou města je Museo Picasso Málaga, které vystavuje díla nejznámějšího malažského rodáka Pabla Picassa. Stálá expozice čítá 204 umělcových prací, a navíc je zde dočasná expozice, kde můžete spatřit zapůjčená díla od malířovy rodiny a velkých světových muzeí. Stálá expozice nabízí méně známá Picassova díla, která věnoval svým blízkým, rodině a přátelům. Zavítat také můžete do Picassova rodného domu – Casa Natal de Picasso.

Zajímavé výstavy jsou k vidění v Museo Municipal, kde bývají prezentovány zahraniční putovní výstavy.

Pokud budete chtít podniknout výlet do okolí, neváhejte a navštivte botanickou zahradu Jardín Botánico La Concepción, která je od Malage vzdálena pouhých 5 kilometrů.

Jídlo, pití a dobrá zábava k Malaze patří

V Malaze si na své přijdou na své hlavně milovníci pokrmů z darů moře, ale nejen oni. Zdejší restaurace jsou dobrotami z darů moře vyhlášené a patří k nejlepším v celé provincii. Určitě ochutnejte tradiční sladké malažské víno. A i večer si určitě vyberete z nabídky nejrůznějších barů, diskoték a dobře se pobavíte, neboť noční život je tu opravdu veselý. Nejvíce rušno je v ulicích blízko moře.